LA SETMANA SANTA ARRIBA PLENA DE BÀSQUET I TORNEJOS PELS EQUIPS DEL CESN
Hits

L'activitat de bàsquet del CESN no para ni per Setmana Santa. Els propers dies es cel·lebraran diversos tornejos de bàsquet, escampats a diverses localitzacions, on varis equips de la nostra entitat hi prendran part. El Pre-Mini Masc Grana participarà al Torneig Pre-Mini de Manresa, el Mini Fem, el Mini Masc, i els Infantils Masc i Fem viatjaran fins a Cambrils. El Cadet 1 Masc i el Cadet Fem disputaran el torneig de Blanes i el Júnior 1 Fem i el Júnior 1 Masc competiran a Saragossa.

 

XIII TORNEIG INTERNACIONAL TGN BÀSQUET (CAMBRILS - del 19 al 23 de març)

Ja fa molts anys que els equips del CESN tenen una cita amb el ja tradicional Torneig de Cambrils que aquest any arriba a la 13ª edició que es disputarà del 19 al 23 de març. Fa 7 anys que el nostre club no hi falta, on l'any passat vam realitzar una gran participació quedant campions en les categories Mini Fem i Infantil Fem. Enguany competirem amb 4 equips (Mini Fem, Mini Masc i Infantil Fem i Infantil Masc) en el que segur serà una experiència inoblidable per a tots els jugadors i jugadores grana.

El torneig compta amb 65 equips participants englobant totes les categories, amb equips d'arreu d'Espanya i d'Europa, com el combinat francès Toulousse Travel Team i les irlandeses del Meteors de Dublin, ambdós conjunts vells amics i coneguts dels nostres equips.

 

 

 

III TORNEIG PRE-MINI (MANRESA - 20 de març)

Per segon any consecutiu el Pre-Mini Masculí Grana participarà al Torneig Pre-Mini organitzat per CB i UM de Manresa i que arriba a la seva tercera edició. El proper diumenge 20 de març els nostres es desplaçaran fins el Complex Esportiu Vell Congost on competiran dins la Categoria A del Torneig.

Fins a 4 partits en un dia on jugaran contra vells coneguts com el JAC Sants de Barcelona o l'amfitrió Manresa, així com també contra el CB Cornellà A (sots-campió del passat Memorial Salvador Girbau) i el Club Esportiu Vilafant. Els nois gaudiran d'una extensa jornada, on es quedaran a dinar i fins i tot tindran l'opció d'assistir al partit de la Lliga Endesa ACB entre el ICL Manresa i el Morabanc Andorra. Segur que s'ho passaran d'alló més bé i competiran amb molta energia.

 

 

 

VII TORNEIG NACIONAL JÚNIOR IBERCAJA-MHL SPORTS (SARAGOSSA - del 24 al 27 de març)

Un dels més prestigiosos tornejos de categoria Júnior que es juguen arreu d'Espanya és el Ibercaja-MHL Sports, on els nostres equips Júnior 1 Masculí i Júnior 1 Femení repetiran presència després del gran paper realitzat a l'edició de l'any passat. Competiran des del dijous 24 fins el diumenge 27 de març contra equips de molt nivell. En aquest torneig s'hi ajunten clubs de molt de prestigi i renom com el Baskonia, el Joventut de Badalona, el Valencia Basket en el quadre masculí, i la Selecció Espanyola U15, l'Stadium Casablanca, Corazonistas de Madrid en la categoria femenina.

Gran oportunitat pels nostres equips júniors que estan realitzant una gran temporada i voldran demostrar el seu nivell dins d'aquest torneig, en el que serà una magnífica oportunitat de seguir crèixent com a persones i esportistes.

 

 

 

IX TORNEIG DE SETMANA SANTA (BLANES - del 25 al 27 de març)

Els equips Cadet 1 Masculí i Cadet Femení participaran del 9è Torneig de Bàsquet del CB Blanes que s'organitza del 25 al 27 de març a les magnífiques instal·lacions de la Ciutat Esportiva de Blanes. El CESN ja té experiència en aquest torneig, ja que va participar a la categoria de Minibàsquet la Setmana Santa de l'any 2010, on es van proclamar campions del quadre masculí i femení.

El Torneig ha crescut i ara es disputa en vàries categories. Els nostres equips Cadets buscaran realitzar un bon paper alhora que es gaudeixen de l'experiència que aquest torneig els aportarà.

 

 

 

Desitgem tota la sort del món a tots els nostres equips en les seves respectives competicions i esperem que puguin gaudir d’una bona experiència plena de bàsquet i convivència.

Tot el desenvolupament dels tornejos es podrà seguir a través de la nostra web i via twitter (@CESantNicolau), on anirem informant dia a dia dels resultats i les activitats que aniran realitzant els nostres equips.

Publicarem cròniques, fotografies, resultats i totes les activitats que els equips de la nostre entitat vagin realitzant en les seves respectives localitzacions.

Una Setmana Santa plena de Bàsquet!

 

Comparteix aquest article