EL CE SANT NICOLAU VA SER GUARDONAT COM A TERCERA MILLOR ENTITAT ESPORTIVA DE 2015
Hits

El Club Esportiu Sant Nicolau es va quedar un cop més a les portes de ser nombrada Millor Entitat Esportiva de l’any 2015 a la 63ª edició de la Festa de l’Esport Sabadellenc celebrada el passat dijous 21 d'abril. La nostra entitat va finalitzar la votació en tercera posició, repetint el resultat de la temporada anterior, i per darrera només de la Joventut Atlètica Sabadell (guanyadora del primer lloc) i la Unió Excursionista Sabadell, que van superar el nostre club a les votacions finals del jurat.

 

 

Entre els mèrits esportius assolits la temporada 2014-2015 hi destaca l’ascens del Sènior femení a Copa Catalunya, després d’haver-se proclamat campió de Primera Catalana; la classificació del Sènior Masculí per la Fase d’Ascens a LEB Plata; l’organització i tercera posició de l’equip de Bàsquet en Cadira de Rodes al Campionat d’Espanya Promeses; i Campionat de Barcelona i Sots-Campionat de Catalunya aconseguit pel Júnior Masculí de nivell A.

Cal destacar que aquesta era la cinquena edició consecutiva en la qual el CESN es trobava entre els 10 finalistes per optar a aquest guardó que cada any, mitjançant un jurat format per diferents personalitats de l’esport sabadellenc, distingeix a l’entitat més destacada de la temporada anterior.  

Durant aquestes quatre últimes temporades el club ha experimentat un gran creixement social i esportiu, incrementant el nombre d’equips i ha assolint fins a sis ascensos de categoria amb els equips sèniors, així com també diferents èxits en categories de formació. 

 

Palmarès esportiu de les darreres quatre temporades (2012-1015)

Sènior Masculí

 • Ascens a la categoria LEB Plata (2012 i 2014)
 • Classificació per la fase d’ascens a LEB Plata (2012, 2013, 2014 i 2015)
 • Campions del Grup “C” de la Lliga EBA (2014)

Sènior Femení

 • Ascens a Primera Catalana (2012)
 • Ascens a Copa Catalunya (2015)
 • Campiones de Catalunya de Primera Catalana (2015)

Sènior B Masculí

 • Ascens a Segona Catalana (2012)
 • Sots-Campions de Catalunya de Tercera Catalana (2012)

Sènior B Femení

 • Ascens a Segona Catalana (2012)

Equips de Formació

 • Campionat de Catalunya Sots-21 Femení (2014)
 • Campionat de Catalunya Pre-Infantil Femení (2012)
 • Sots-Campions de Catalunya Pre-Infantil Masculí (2014)
 • Sots-Campions de Catalunya Júnior Masculí Nivell A (2015)

 

Comparteix aquest article