Aquesta Setmana Santa els esportistes del CE Sant Nicolau estaran  distribuïts per 7 tornejos de bàsquet de renom. Un total de 10 equips formats per més de 120 jugadors/es i més de 15 entrenadors/es faran possible que la família LAU es desplaci per tot el territori peninsular. Tots els integrants estan ansiosos per poder aplicar tot allò que han après durant la temporada.

Arriba doncs aquell moment no només d'estar dins les pistes sinó de poder conviure a nivell d’equip fora d’elles. Desitgem que aquesta vivència serveixi també per seguir creant lligams i vincles dins aquesta gran Família LAU. A continuació us detallem com estan distribuïts els diferents equips en els respectius Tornejos:

 

XVII TORNEIG INTERNACIONAL TGN BÀSQUET (CAMBRILS - del 8 al 13 d'abril)

Després de dos anys sense el Torneig estrella del TGN Bàsquet, torna per dissetena vegada el Torneig Internacional a Cambrils. Del 8 al 13 d’abril el TGN Bàsquet organitza quatre dies de competicions i un dia de diversió i desconnexió al Port Aventura. Una experiència única en la qual els jugadors i jugadores es relacionaran amb gent d’arreu de Catalunya, Espanya, i també de fora del país, crearan vincles de cohesió amb el seu equip i competiran per guanyar, però sobretot per passar-s’ho bé.

El LAU ha participat en més de 10 ocasions, sempre amb un paper molt protagonista, quedant campions en diverses ocasions, i arribant a moltes finals. En aquesta edició competirem amb 3 equips (Mini Femení Grana, Mini Masculí Grana, i un combinat d'Infantil Femení) en el que segur serà una experiència inoblidable per a tots els jugadors i jugadores grana.

El torneig compta amb molts equips participants englobant totes les categories, amb equips d'arreu d'Espanya i d'Europa, com el combinat francès Toulousse Travel Team, o conjunts de Saragossa, molts d'ells vells amics i coneguts dels nostres equips.

 

 

XII TORNEIG DE BLANES (BLANES - del 10 al 13 d'abril)

La Ciutat Esportiva de Blanes disposa d’unes instal·lacions de primer nivell per la pràctica del bàsquet. Els partits es jugaran a les 6 pistes de les que disposa la instal·lació, totes elles de dimensions oficials FIBA. La major part del temps hi ha 6 partits jugant-se al mateix moment, fet que brinda la possibilitat de veure altres equips i altres categories. A Blanes, s'hi organitza un torneig de bàsquet per equips de formació masculins i femenins i està dissenyat perquè es converteixi en una experiència magnífica dins i fora de les pistes.

En la darrera edició van participar un total de 100 equips. Molts clubs de tota Espanya, així com algunes representacions internacionals han repetit assistència ininterrompudament durant les últimes edicions. Un combinat de jugadors LAU Mini Masculí viatjaran fins a la localitat gironina per passar uns dies de diversió, convivència i bàsquet. De ben segur que resultarà un creixement íntegre de tots els participants de la Família LAU.

 

 

 

V TORNEIG GLOBASKET (LLORET DE MAR - del 10 al 14 d'abril)

Després de quedar sots-campions al Torneig Globasket del 2018, el CE Sant Nicolau tornarà a competir en aquest esdeveniment, aquest cop amb el nostre Júnior 2 Masculí, per participar de la 5ª edició del Globasket del 10 al 14 d'abril. El torneig tindrà lloc en diferents escenaris de la Costa Brava . La seu principal, on s’allotjaran els participants, serà Lloret de Mar (Girona), gràcies al seu fàcil accés a peu a les instal·lacions esportives. A més també disposa d’altres instal·lacions a Blanes, Tossa de Mar, Sils i Vilobí d’Onyar. Molta sort als nostres integrants LAU!

Tota la informació del Torneig està disponible en App Android o Iphone.

 

 

 

XII TORNEIG MARE NOSTRUM BASKET COSTA DAURADA (SALOU/TARRAGONA/REUS - de l'11 al 13 d'abril)

Un combinat de Pre-Mini Masculí, acompanyat per el nostre equip de Pre-Mini Mixte Escobol, i el Mini Femení Blanc, seran els equips que participaran al Torneig Mare Nostrum de Salou que és celebrarà els dies 11, 12 i 13 d'abril.

En edicions anteriors, els nostres equips de competició ja han participat d'aquest torneig. MN Sport treballa per oferir una experiència única, basada en 3 pilars fonementals: unes fantàstiques instal.lacions esportives, un allotjament de màxima qualitat i una gestió personalitzada.Equips amb un renom considerable com Manresa, SESE estarán presents, fet que motivarà encara més els/les jugadores granes. De segur que els nostres equips disfrutaran d’una experiencia digne de recordar en el territori de la Costa Daurada

Tota la informació del Torneig està disponible en App Android o Iphone.

 

 

TORNEIG JÚNIOR INTERNACIONAL VILLA DE GRANADILLA (TENERIFE - de l'11 al 13 d'abril)

Repetim experiència, després d'aconseguir quedar campions en l'edició del 2019, al Torneig Internacional Villa de Granadina, que es disputa al sud de l'illa de Tenerife, a la localitat de Granadilla de Abona, de l'11 al 13 d'abril. Un equip combinat grana de Júnior Masculí es desplaçarà fins l'illa canària per participar en aquest torneig, competint contra equips molt potents, i d'arreu d'Europa, com l'Stella Azzurra italià, el Porsche BBA Ludwigsburg alemany, el MOG Basketball també d'Alemanya i varis equips canaris i catalans.

Segur que el nostre equips viurà unes magnífiques jornades disputant partits d'altíssim nivell i aprofitant la magnífica oportunitat de seguir creixent com a persones i esportistes.

 

 

 

XXIII TORNEIG CB PUIG D'EN VALLS (SANT ANTONI DE PORTMANY / SANTA EULÀRIA DES RIU - EIVISSA - del 13 al 15 d'abril)

23ª edició per un aquest torneig eivissenc, on un equip combinat Júnior Femení del CE Sant Nicolau, participarà per primer cop. Després d'un vol d'avió, les grana es plantaran a les localitats balears de Sant Antoni de Portmany i Santa Eulària des Riu per participar d'aquest campionat del 13 al 15 d'abril, fent grup amb equips de Mallorca, de Las Palmas de Gran Canaria, i de Barcelona, entre d'altres. Un torneig d'alçada on esperem que les nostres noies gaudeixin i aprofitin al màxim per créixer com a equip i com a persones.

 

 

 

XIV TORNEIG MHL SPORTS BASKET (SARAGOSSA - del 14 al 17 d'abril)

Un dels més prestigiosos tornejos de categoria Cadet que es juguen arreu d'Espanya és el MHL Sports, on el nostre equips Cadet 1 Masculí representarà al CESN després dels gran papers realitzats en les edicions dels anys passats. Competiran des del 14 fins el 17 d'abril contra equips de molt nivell. En aquest torneig s'hi ajunten clubs de molt de prestigi i renom com el València Basket, l'Estudiantes de Madrid, Seleccions FEB i fins i tot, l'equip grec de l'Olympiacos. Una oportunitat única per mesurar el nivell dels clubs en diferents categories i preparar els posibles compromisos esportius autonòmics i nacionals de final de temporada.

Segur que els nostres viuran unes magnífiques jornades disputant partits d'altíssim nivell i aprofitant la magnífica oportunitat de seguir evolucionant en el seu joc.

 

 

Desitgem tota la sort del món a tots els nostres equips en les seves respectives competicions i esperem que puguin gaudir d’una bona experiència plena de bàsquet i convivència.

Tot el desenvolupament dels tornejos es podrà seguir a través de la nostra web, i via xarxes socials (Twitter: @CESantNicolau, Facebook: ClubEsportiuSantNicolau, Instagram: @laubasketball), on anirem informant dia a dia dels resultats i les activitats que aniran realitzant els nostres equips.

Una Setmana Santa plena de Bàsquet!

 

RECORDA LES EDICIONS ANTERIORS DELS TORNEJOS DE SETMANA SANTA